Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Festiwal Papieru
Festiwal Papieru to wydarzenie, podczas którego zapraszamy na warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze związane z medium, jakim jest papier. Podczas festiwalu eksplorujemy artystyczny potencjał jaki drzemie w arkuszach celulozy. Faktury, struktury oraz różne gramatury to punkt wyjścia do twórczej pracy z papierem, nauki nowych technik i realizacji własnych pomysłów papierniczych. Uczestnicy wyposażeni w nowe doświadczenia edukacyjne mogą po zakończeniu festiwalu kontynuować pracę własną z papierem zgodnie ze swoimi potrzebami i zainteresowaniami. Praca z papierem jest dla każdego. Przynosi dużo satysfakcji, a poznane zagadnienia pozwolą nam otworzyć się na twórczą ekspresję w dziedzinach takich jak introligatorstwo, papieroplastyka czy rzemiosło papiernicze.
---
Miejsce: ARTzona OKN, os. Górali 4, Kraków.
Czas trwania festiwalu: 29.03-12.04.2025
Zapisy: formularze zgłoszeniowe w opisie każdego warsztatu.
Ilość miejsc ograniczona.
Udział w warsztatach: 30 zł/spotkanie.
O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.
---
PROGRAM FESTIWALU
WARSZTAT DLA OSÓB DOROSŁYCH
3 kwietnia (czwartek), godzina 17:30-20:00
Papierowa wiklina
Prowadzenie: Justyna Basińska
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Sala plastyczna
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Podczas warsztatu stworzymy plecione koszyki lub podkładki w oparciu o tradycyjne metody wyplatania wikliny. Zamiast wierzbowych witek użyjemy przygotowanych wcześniej papierowych tutek z makulatury. Papierowe gałązki są odpowiednio giętkie i wytrzymałe by wyplatać z nich rozmaite kształty. Przy użyciu splotu wężykowego wykonamy naczynie na planie koła według powtarzalnego schematu, ale ostatecznie może ono być pękate lub mieć proste ściany. Będziemy ciąć, zwijać, sklejać i dekorować. Ta forma rzemiosła sprzyja skupieniu, rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i sprawności manualnej. Znajomość podstawowych zasad plecionkarskich jest bazą do tworzenia różnorakich ozdób i form użytkowych. Wyplatanki z wikliny papierowej to także świetny sposób na kreatywne wykorzystanie odpadów.
Dodatkowe informacje: prace, stworzone podczas warsztatu, zostaną zabrane przez osoby uczestniczące w warsztacie
4 kwietnia (piątek), godz. 17:30-19:30
Warsztaty krawieckie – washpapa
Prowadzenie: Anna Ruta-Kowalczyk
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Sala Studio
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Warsztaty szycia na maszynie osłonek na doniczki z washpapy, to kreatywne spotkanie, podczas którego uczestnicy nauczą się tworzyć praktyczne i estetyczne pokrowce na doniczki. Washpapa, materiał przypominający papier, ale bardziej trwały i elastyczny, idealnie nadaje się do tego celu. W trakcie warsztatów uczestnicy zostaną podzieleni na pary, gdzie jedna para będzie pracować przy jednej maszynie do szycia. Osoby poznają technikę szycia na maszynie. Będzie to doskonała okazja do rozwinięcia swoich umiejętności krawieckich i stworzenia praktycznych ozdób do domu.
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w sali; dźwięk pracujących maszyn do szycia może tworzyć szmer.
7 kwietnia (poniedziałek), godz. 17:00-20:00
Linoryt
Prowadzenie: Roman Harsche-Zarzeczny
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Sala plastyczna
BRAK WOLNYCH MIEJSC
W ramach warsztatu uczestnicy będą mieli do wyboru pracę na gotowej, wcześniej przygotowanej grafice w formie konturu, co daje możliwość dowolnej ekspresji na zadany temat lub sami przygotują rysunek, który będzie bazą do wycięcia w ramach warsztatów. Do dyspozycji będą dłuta różnych producentów i jakości. Przygotowane grafiki odbijane będą ręcznie różnymi technikami na papierze ryżowym lub za pomocą prasy drukarskiej. Do dyspozycji będą farby zarówno wodne jak i olejowe co pozwoli na dogodny dobór materiałów dla swoich potrzeb.
Dodatkowe informacje: pracujemy ostrymi narzędziami; zapach farby drukarskiej jest intensywny; prace, stworzone podczas warsztatu, zostaną zabrane przez osoby uczestniczące w warsztacie – ponieważ będą mokre od farby, prosimy o przyniesienie ze sobą np. papierowej teczki na transport prac.
8 kwietnia (wtorek), godz. 17:00-20:00
Haft na fotografiach
Prowadzenie: Karolina Starostka-Kokoszka
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Sala Studio
BRAK WOLNYCH MIEJSC
To warsztat skierowany zarówno do osób, które jeszcze nigdy nie haftowały, jak i do osób zaawansowanych w technice haftu. Poznamy podstawowe ściegi i zasady pracy na zdjęciach i pocztówkach przyniesionych przez uczestników. Zostaną także przedstawione ściegi 3D. Podczas pracy będziemy wykorzystywać igły, szpilorki oraz różnorodne muliny.
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w sali, pracujemy ostrymi narzędziami; prace, stworzone podczas warsztatu, zostaną zabrane przez osoby uczestniczące w warsztacie
9 kwietnia (środa), godz. 18:00-19:00
Introligatorstwo japońskie
Prowadzenie: Małgorzata Malwina Niespodziewana
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Sala plastyczna
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Autorskie warsztaty introligatorskie z ozdobnego szycia japońskiego, którego efektem będzie notes w miękkiej okładce. Osoby uczestniczące w warsztacie nauczą się zszywać notes z zamknięciem rogów, zapoznają się z podstawowymi narzędziami introligatorskimi oraz historią japońskiej książki.
Dodatkowe informacje: pracujemy ostrymi narzędziami; prace, stworzone podczas warsztatu, zostaną zabrane przez osoby uczestniczące w warsztacie
12 kwietnia (sobota), godz. 10:30-13:30
Warsztat papierowych pająków
Prowadzenie: Kasia Dorota
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Mała sala
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Pająki. Sodai. Himmeli. To inne nazwy na lekkie, delikatne, wiszące formy z papieru, słomy, bibuły i nici. Nazwy pochodzą z różnych krajów, a je same można zobaczyć w Polsce, Ukrainie, Białorusi, krajach bałtyckich i Skandynawi. Podczas spotkania weźmiemy na warsztat krystaliczne formy zainspirowane skandynawskimi himmeli, które charakteryzują się oszczędnością ozdób oraz misternością wykonania. A jako, że spotykamy się w ramach Festiwalu Papieru, nasze himmeli będę wykonane w całości z papierowych słomek.
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w sali; prezentacja multimedialna będzie się odbywała przy zgaszonym świetle; praca stworzona podczas warsztatu zostanie zabrana przez osoby uczestniczące w warsztacie i będzie miała formę przestrzenną – prosimy o zabranie opakowania na nią.
12 kwietnia (sobota), godz. 10:30-13:00
Haft na kolażu
Prowadzenie: Ronda Bautista
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Sala Studio
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Co łączy kolaż z haftem? Odkryjemy to razem podczas warsztatów, na których połączymy obie techniki, aby stworzyć eksperymentalne prace na papierze. Haft na fotografiach lub na papierze stał się modny w ostatnich latach, oferuje bardzo atrakcyjne możliwości estetyczne, a tak samo jak kolaż służy jako dobra metoda relaksu i kreatywnej improwizacji.
Warsztat składa się z dwóch części:
Część I:
dla inspiracji zobaczymy:
- przykładowe kolaże: artyści zajmujący się kolażem
- sposoby składania, rozrywania i cięcia papieru
- przykłady haftu na zdjęciach
- artbooki i prace Rondy Bautisty łączące kolaż z haftem
- do czego możemy użyć takie kolaże i jak o nie zadbać
Część II:
wykonamy własne prace:
- na grubszym papierze stworzymy proste i efektowne kolaże
- przystąpimy do haftu na kolażach, używając różnych rodzajów prostych ściegów, których nauczymy się podczas zajęć.
Celem warsztatu jest prowadzenie pracy w sposób zupełnie intuicyjny, pozwalający na osiągnięcie
nieprzewidywalnych rezultatów i przełamanie blokad twórczych przy użyciu różnych rodzajów papieru, nici, kolorów, faktur i kształtów. Zajęcia przyjazne dla początkujących. Zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby bez doświadczenia i umiejętności hafciarskich.
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w Sali; prezentacja multimedialna będzie się odbywała przy zgaszonym świetle.
WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY I OSÓB DOROSŁYCH
29 marca (sobota), godz. 12:00-14:00
Japońska fauna i flora. Warsztaty origami dla młodzieży i dorosłych (12+)
Prowadzenie: Wojciech Wichnera
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Mała Sala
Zapis poprzez FORMULARZ ONLINE.
Zapraszamy młodzież od 12. roku życia i dorosłych na warsztaty origami - japońskiej sztuki składania papieru. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe techniki i nazewnictwo stosowane w origami. Wykonane zostaną wybrane tradycyjne modele roślin i zwierząt - gatunki i motywy bardzo popularne w japońskiej sztuce. Jednym z podstawowych punktów odniesienia będzie zbliżającą się wiosna i wybrane zwyczaje z nią związane. W czasie warsztatów uczestnicy korzystać będą z specjalnego papieru do origami o różnej wielkości i gramaturze. Wykonane
prace osoby zabierają ze sobą.
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w sali
10 kwietnia (czwartek), godz. 17:30-20:00
ArtZineMaraton #4
Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Mała Sala
Zapis poprzez FORMULARZ ONLINE.
Warsztaty self-publishingowe odbywające się w idei DIY (Do It Yourselfe) podczas których stworzycie swojego zina posterowego (jednokartkowego). Do dyspozycji uczestników udostępnimy papiery o różnej gramaturze i kolorze, farby, stemple, materiały drukujące i plastyczne, kleje. Każda osoba będzie miała możliwość zaprojektowania swojego oryginalnego i unikatowego zina. Praca warsztatowa będzie opierała się na eksperymentach, pracy z wyobraźnią, kreatywnym podejściu do praktykowania wybranych technik i zagadnień. Metody, na których będziemy bazować to: kolaż, stemple, plastyczne techniki mieszane.
* ZIN - nieprofesjonalne pismo tworzone przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu (np. muzyki). Ziny wydawane są własnym nakładem, najczęściej nieregularnie, zazwyczaj dystrybuowane są w obiegu niezależnym i w niewielkiej ilości (od kilku do kilkuset egzemplarzy).
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w sali.
WARSZTATY DLA DZIECI WRAZ Z RODZICAMI/OPIEKUNAMI
Rodzinna papiernia. Czerpanie papieru i malowanie tuszem – warsztaty rodzinne (7-11 lat)
29 marca (sobota). godz. 10:30-11:30
- I część warsztatu: czerpanie papieru
Miejsce warsztatu: ARTzona Ośrodka Kultury Norwida, os. Górali 4/Sala plastyczna
5 kwietnia (sobota), godz. 10:30-11:30
- II część warsztatu: malowanie tuszem
Miejsce warsztatu: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha/Sala edukacyjna
Warsztaty współorganizowane wraz z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Udział w obu częściach jest obligatoryjny.
Wstęp: 30 zł
Zapis poprzez FORMULARZ ONLINE.
Co może łączyć Nową Hutę i Dębniki? Jak się okazuje - bardzo wiele! To na terenie Opactwa Cystersów w Mogile funkcjonował kiedyś młyn papierniczy, gdzie zgodnie z tradycyjnymi technikami czerpano arkusze papieru. Natomiast w dzielnicy Dębniki znajduje się serce sztuki i kultury japońskiej - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Obie instytucje, pracując z dziedzictwem kulturowym, połączyły swoje edukacyjne siły i zapraszają najmłodszą publiczność na niezwykłe, dwuczęściowe spotkanie: warsztaty malowania tuszem na własnoręcznie wyczerpanym papierze.
Podczas pierwszej części warsztatów spotkamy się w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida, by wspólnie wyczerpać arkusze papieru. Będziemy pracować z pulpą makulaturową typu papier mâché, użyjemy sit o różnych kształtach oraz będziemy eksperymentować z barwieniem pulpy. Podczas drugiej części zajęć odwiedzimy Muzeum Manggha, by wziąć udział w warsztacie malowania tuszem na wyczerpanych przez nasz arkuszach papieru.
Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy stworzą autorskie kompozycje nawiązujące do japońskiego malarstwa tuszowego sumi-e. Inspiracji dostarczy świat japońskiej fauny i flory.
Dodatkowe informacje: warsztat czerpania papieru to warsztat mokry, pracujemy z rękoma zanurzonymi w wodzie, sugerujemy zabrać suchą odzież (np. koszulkę) do przebrania dla dziecka.
29 marca (sobota), godz. 10:30-11:30
Papierowe zabawy z origami – warsztaty rodzinne (dzieci w wieku 7-11 lat)
Prowadzenie: Wojciech Wichnera
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Mała Sala
Zapis poprzez FORMULARZ ONLINE.
Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku 7-11 lat na warsztaty sztuki składania papieru - origami. W trakcie zajęć sięgniemy po jedną z podstawowych ról origami - dobrą zabawę. Uczestnicy pod okiem prowadzącego przygotują kilka prostych papierowych modeli. Każda ze złożonych figur może być używana do różnych zabaw zręcznościowych zapewniając wiele godzin rozrywki całej rodzinie. Z pewnością nie zabraknie też opowieści o japońskim papierze i początkach origami. Wszystko to w towarzystwie bogato zdobionych kartek o różnych wymiarach i fakturze. Przygotujcie się na sensoryczne doświadczenie ze składaniem papieru. Podczas warsztatów będzie możliwość uczestnictwa rodziców razem z dziećmi. Wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą.
Dodatkowe informacje: sztuczne oświetlenie w sali
12 kwietnia (sobota), godz. 10:00-12:00
W zaczarowanym lesie – warsztaty rodzinne (dzieci w wieku 6-12 lat)
Prowadzenie: Ada Kossowska-Sułek
Wstęp: 30 zł
Miejsce warsztatu: Hol
Zapis poprzez FORMULARZ ONLINE.
Na warsztatach dzieci nauczą się jak za pomocą papieru o różnych grubościach i fakturach stworzyć bogaty, trójwymiarowy obraz lasu. Używając grubego papieru strukturalnego - tektury introligatorskiej - stworzą stelaż pod przestrzenny krajobraz leśny, po czym wypełnią go papierowymi elementami, by wyczarować pełne detali, trójwymiarowe krajobrazy, skrywające moc sekretów - jak las, którymi są inspirowane. Uczestnicy nauczą się tworzenia warstwowych kompozycji i zapoznają się z papierem w wielu jego odsłonach, od grubej tektury i kartonu, przez papiery techniczne i rysunkowe aż po cieniutką bibułę. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej, umiejętności manualnych oraz twórczego myślenia. Zajęcia pozwolą na rozwój twórczych umiejętności, a także będą świetną zabawą i okazją do wspólnej zabawy z papierem!
---
INSTRUKTORZY I INSTRUKTORKI
Justyna Basińska – prowadzi działalność artystyczną pod nazwą Hand Made My Day. Projekt obejmuje pracownię i warsztaty rękodzielnicze w myśl idei kreatywnego upcyclingu i ekodesignu. Inspiruje ją stary, niechciany lub wyrzucony materiał. Wytwarza produkty nadając "odpadom" nowe funkcje użytkowe i estetyczne. Z zawodu plastyk o specjalności snycerstwo, ukończyła studia Artystycznego Projektowania Ubioru i Ochrony Dóbr Kultury. Uważa, że Sztuka, jej pochodne i zajęcia DIY mają wpływ terapeutyczny - do twórczości podchodzi holistycznie.
Ronda Bautista – hiszpańska artystka mieszkającą w Krakowie już od 12 lat. Ukończyła Szkołę Artystyczną w Toledo, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Cuenca oraz studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Pontevedra. Dodatkowo posiada wykształcenie pedagogiczne zdobyte na Uniwersytecie z Vigo. W swoich pracach podejmuje głównie tematykę najbliższego otoczenia i konieczności dokumentowania, archiwizacji, analizy i ukazywania zmian w pejzażu w różnych obszarach geograficznych. Obecnie zajmuje się takimi dyscyplinami jak malarstwo, fotografia i ręczne techniki drukarskie. Jej prace pokazywane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Hiszpanii, w Polsce i w wielu innych europejskich krajów. Oprócz działalności artystycznej, prowadzi również warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosły. Uwielbia rękodzieło, a ze sztuką haftu związana jest od dzieciństwa.
Kasia Dorota – Artystka, animatorka i edukatorka kultur tradycyjnej. Prowadzi warsztaty i zajęcia dla dorosłych z zakresu plastyki obrzędowej - pająków, tradycyjnych motanek. Prowadzi projekt Urban Magia, w ramach którego zajmuje się przekładaniem kultury tradycyjnej na współczesne realia. W 2020 w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowała projekt „Przymiarki Weselne – o weselu inaczej”. W latach 2010 - 2019 regularnie jeździła do Białorusi i do Ukrainy wspierać młodych aktywistów lokalnych. W latach 2011-2022 pracowała w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
Roman Harsche-Zarzeczny – od 2011 roku zajmuje się tatuażem, aktualnie rezydując w studiu Orfen. Linoryt i drzeworyt interesował go od lat. Od 8 lat poświęca mu więcej uwagi, eksplorując różne techniki. Aktualnie łączy estetykę, w której pracuje z możliwościami jakie daje linoryt jako forma wyrazu.
Ada Kossowska-Sułek – edukator artystyczny, animator, certyfikowany trener zajęć Sensoplastyka®. Od lat pracuje w ośrodkach kultury prowadząc zajęcia artystyczne dla dzieci w różnym wieku. Zarówno zawodowo jak i prywatnie pasjonuje ją tworzenie rzeczy własnymi rękami – lubi pracować w technikach mieszanych, ze szczególnym upodobaniem dla rzeźby małoformatowej i upcyklingu. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Anna Ruta-Kowalczyk – od 2006 roku związana z Centrum Młodzieży w Krakowie, gdzie prowadzi warsztaty szycia i projektowania, bierze udział w akcjach charytatywnych („Szyjemy misie dla weteranów” oraz „Poduszki dla Seniorów”), przygotowuje dekoracje, wystrój, elementy scenografii oraz kostiumy dla grup tanecznych. W dobie wzrastającej świadomości zagrożeń ekologicznych wspiera działania o charakterze „zero-waste” mające na celu wykorzystanie istniejącej odzieży jako bazy do stworzenia nowatorskich projektów.
Małgorzata Malwina Niespodziewana - graficzka, rysowniczka, autorka obiektów, instalacji i wideo, badaczka, absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dr hab., prof. Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Od ponad 20 lat współpracuje z japońskim ośrodkiem tworzenia papieru w Mino (Mino Washi). Stałym punktem odniesienia w jej twórczości pozostaje ciało, w swoich pracach odnosi się także do biografii, tekstów i twórczości awangardowych artystek. Ważnym elementem w jej twórczości jest dziennik pisany od wielu lat oraz odbyte podróże artystyczne (zwłaszcza na Daleki Wschód, czego wynikiem jest m.in. seria wystaw Washi no fushigi / Tajemnica papieru w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz Mino Washi Paper Museum, The Museum of Fine Arts in Gifu w Japonii). Prace w kolekcjach: Muzeum Narodowym w Krakowie, Uppsala Art Museum w Szwecji, Mino Washi Paper Museum, Mino; Kanagawa Prefectural Gallery w Japonii; Kaliningrad Art Gallery w Rosji; Cremona Civic Museum we Włoszech, Polish Museum of America w USA, Luciano Benetton Collection we Włoszech, Frans Masereel Centrum w Belgii, Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Mieszka i pracuje w Krakowie. Współzałożycielka Grupy 13.
Agnieszka Pięta-Jadczak – animatorka kultury, instruktorka warsztatów papierniczych, edytorka i filolożka polska. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką Otwartej Pracowni Papierniczej, Kółka Graficznego oraz Festiwalu Papieru w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida. Od pięciu lat prowadzi autorski projekt papierniczo-wydawniczy TakSięSkłada. Absolwentka licznych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu papiernictwa, introligatorstwa oraz projektowania wizualnego.
Karolina Starostka-Kokoszka – Miejska Hafciarka z Nowej Huty, szopkarka krakowska, zwyciężczyni tegorocznej edycji (2025) Konkursu Szopek Krakowskich w kategorii OFF. Od 10 lat intensywnie zajmuje się wyszywaniem. Wykorzystuje w swoich pracach różnorodne techniki m.in. haft złoty, 3d (stump work), haft koralikowy. Kieruje się zasadą „im więcej zielonego koloru, tym lepiej”. Kolekcjonuje książki i akcesoria związane z haftowaniem.
Wojciech Wichnera – z wykształcenia archeolog i nauczyciel historii, z zawodu edukator muzealny. Założyciel i współprowadzący Klubu Origami Muzeum Manggha. Pasjonat edukacji i dziedzictwa kulturowego. W swojej codziennej pracy łączy wieloletnie doświadczenie w edukacji z krytycznym podejściem do nauczania.
---
Dofinansowano ze środków Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
---
Współorganizator warsztatu ,,Rodzinna papiernia": Muzeum Sztuki Techniki Japońskiej Manggha
---
Partnerami wydarzenia są: Krakowski Holding Komunalny S.A. oraz Ekospalarnia Kraków.
Edukacja ekologiczna | Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie
Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
ARTzona: Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego. Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
Miejsca wydarzenia / sale:
Duża sala: znajduje się na pierwszym piętrze budynku. W budynku nie ma windy. Na piętro prowadzi pochylnia w górę, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg.
Mała sala: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
Pracownia plastyczna: znajduje się na poziomie -1. W budynku nie ma windy. Na poziom prowadzi pochylnia w dół, o dość dużym nachyleniu biegu. Samodzielne pokonanie jej, może być problematyczne dla większości osób poruszających się na wózkach. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.