Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
„Kraków. Spacerownik literacki” – spotkanie autorskie z Anną Hojwą i Agnieszką Konior

Spotkanie z autorkami książki o Krakowie, o którym śpiewano piosenki, pisano legendy i kryminały. Literackie wątki związane z Krakowem inspirowały filmowców i artystów działających w przestrzeni publicznej. Kraków. Spacerownik literacki to doskonała propozycja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, którzy chcą wyjść poza utarte ścieżki. Zapraszamy nie tylko do lektury, ale też zwiedzenia miasta ze spacerownikiem w ręce!
Anna Hojwa - przewodniczka krakowska oraz poznańska. Księgarka, bibliotekarka, przede wszystkim przewodniczka literacka.
Agnieszka Konior - menedżerka kultury, przewodniczka literacka po Krakowie. Doktor nauk społecznych. Pracuje w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się kwestiami związanymi z zarządzaniem instytucjami kultury i dziedzictwem kulturowym. Jest też prezeską stowarzyszenia Instytut Badań Organizacji Kultury - IBOK, które działa na rzecz profesjonalizacji sektora kultury.
Od 2014 roku wspólnie oprowadzają po literackich ścieżkach Krakowa w ramach cyklu Spacery literackie, organizowanego w ramach projektu Kraków Miasto Literatury UNESCO Krakowskiego Biura Festiwalowego. Przed ponad 10 lat opracowały blisko 50 autorskich tras, którymi oprowadzały ponad 100 razy.
Spotkanie poprowadzą autorki.
KONTAKT
Biblioteka Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. +48 12 641 68 75
biblioteka-kuznia@okn.edu.pl
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy i autobusowy o nazwie Miśnieńska. Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. Pewnym utrudnieniem może być najazd w strefie wejścia o dość stromym nachyleniu.
Biblioteka znajduje się na poziomie -1 (niski parter), na który prowadzą schody. W budynku brak windy, alternatywą jest podnośnik przyschodowy zapewniający dostęp na wszystkie kondygnacje. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg. Układ regałów nie powoduje utrudnień w poruszaniu się. Na końcach regałów jest przestrzeń manewrowa.