Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Biały ślad - pokaz filmu z muzyką na żywo
Biały ślad, reż. Adam Krzeptowski, 1932
Pokaz filmu z muzyką na żywo w wykonaniu Joachima Mencla i Macieja Trifonidisa.
Odkrywamy dla Was zapomniane arcydzieło kina niemego.
Widoki Tatr, jakich już nie zobaczycie, przedwojenne Zakopane, wyprawy w góry, wielka miłość i wspaniała muzyka na żywo w wykonaniu Joachima Mencla, wybitnego muzyka jazzowego, pianisty, lirnika i Macieja Trifonidisa, muzyka multiinstrumentalisty.
Biały ślad w reżyserii Adama Krzeptowskiego, to jeden z pierwszych polskich filmów fabularnychzrealizowanych w scenerii górskiej. Historia opowiada o losach młodego narciarza Andrzeja, który podczas wyprawy w Tatrach zostaje przysypany przez lawinę. Z pomocą przychodzi mu góralska dziewczyna Hanka, a między dwojgiem bohaterów rodzi się uczucie. Film wyróżnia się autentycznymi zdjęciami polskich gór oraz pionierskimi, jak na tamte czasy, ujęciami narciarskich zmagań w surowym zimowym krajobrazie. Biały ślad stał się ważnym filmem w historii polskiej kinematografii, podkreślając piękno i niebezpieczeństwo górskiej przyrody oraz siłę ludzkiej odwagi.
Muzyka:
Joachim Mencel – wybitny muzyk jazzowy, pianista, lirnik, kompozytor, prowadzi klasę fortepianu jazzowego w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Maciej Trifonidis – kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, radiowy, wydawca, animator kultury.
Pokaz odbywa się w ramach realizacji projektu DKF Kino Kuźnia – Budżet Obywatelski Miasta Krakowa. Edycja 2023.
Wstęp wolny, limit miejsc
KONTAKT:
Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. +48 12 648 08 86
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy i autobusowy o nazwie Miśnieńska.
Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. Pewnym utrudnieniem może być najazd w strefie wejścia o dość stromym nachyleniu.
Duża sala: znajduje się na pierwszym piętrze, na które prowadzą schody. W budynku brak windy, alternatywą jest podnośnik przyschodowy zapewniający dostęp na wszystkie kondygnacje. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni, niski próg.