Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Koncerty Mistrzejowickie: Chwile otulone muzyką
W ramach cyklu koncertów mistrzejowickich zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny w towarzystwie wybitnych wirtuozów – harfistki Agnieszki Kaczmarek-Bialic oraz oboisty Marka Mleczki. Artyści, mający na swoim koncie liczne sukcesy międzynarodowe, zaprezentują niezwykły program, w którym usłyszą Państwo dzieła wybitnych kompozytorów takich jak: Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel, Jean Baptiste Loeillet de Gant, Camille Saint-Saens, Claude Debussy oraz Bernard Andres, a także samej harfistki Agnieszki Kaczmarek-Bialic.
Prowadzący: Maciej Jabłoński
BIO osób wykonujących
Agnieszka Kaczmarek-Bialic - Absolwentka (z wyróżnieniem) Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. B. Lutak-Modrinić oraz Hochschule fuer Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Ursula Holliger. Stypendystka fundacji Helene-Rosenberg-Stifftung (Freiburg, Niemcy) oraz Alfred-Toepfer-Stifftung (Hamburg, Niemcy). Brała udział w wielu międzynarodowych kursach interpretacji muzyki harfowej prowadzonych m.in. przez: C. Michaela, U. Holligera, S. McDonalda i E. Szmyta. Brała również udział w wielu Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, w tym Melos Etos (Bratysława, Słowacja); Amber and Silk Chamber Music Festival Beijing (Chiny), Patras International Festival (Patras, Grecja), Warszawska Jesień (Warszawa, Polska); Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich, Forum Młodych Kompozytorów i Polsko-Niemieckie Sympozjum Harfowe (Kraków); Musica Polonica Nova (Wrocław); Festiwal Muzyki Nowej (Bytom); Międzynarodowy Festiwal Harfowy (Katowice); Łańcut Music Festival (Łańcut). Występowała jako solistka z Kammerorchester Freiburg, Kammerorchester Bad-Krozingen, Johannis Kantorei Frankfurt, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Krakowską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Śląską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Carpatien. Dokonała również wielu prawykonań publicznych utworów kameralnych i solowych takich kompozytorów jak: J. Pertti, S. Montaque, Yoori Kim O.Leonova, M. Travlos, X.Kanakis, M. Gatońska, Ph. Czaplowski, J.Garścia, M. Zielinski, P. Moss A. Szymko, A. Szorenkov, M. Bien, W. Widłak, A. Konarski, Sz. Tesarowicz, M. Kirkoff, J. Szymala.
Marek Mleczko - solista, kameralista, pedagog, profesor klasy oboju w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Studiował w Krakowie w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki oraz we Freiburgu w klasie mistrzowskiej oboisty i kompozytora prof. Heinza Holligera. Zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie ”The Skene Award” w Aberdeen, I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Obojowym im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach -Pawłowicach, został również finalistą Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej „Nicanor Zabaleta” w San Sebastian oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej UFAM w Paryżu. Za swoje osiągnięcia muzyczne otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi Prezydenta RP oraz tytuł Profesora Sztuk Muzycznych. Dokonał licznych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych, m. in. polskiej premiery Chemin IV Luciano Berio. Przez 25 lat był pierwszym oboistą w orkiestrze kameralnej Capella Cracoviensis prowadzonej przez dyr. S. Gałońskiego. Współpracował m.in.: z Polską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”, Orkiestrą Radiową w Warszawie oraz Sinfonią Varsovią.
Jako solista i kameralista występował wielokrotnie w Polsce i za granicą ( Czechy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Włochy, Szkocja, Szwecja, USA ). Jest założycielem Krakowskiego Tria Stroikowego i Kwintetu Dętego – zespołu, który za swoje nagrania uzyskał wielokrotnie nominacje do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyk”. W 2010 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył go Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Wstęp wolny
Dofinansowano ze środków Dzielnicy XV Mistrzejowice
KONTAKT
Kuźnia
Ośrodek Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. +48 12 648 08 86
https://www.facebook.com/KlubKuzniaOKN
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Kościół pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego: Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy i autobusowy o nazwie Mistrzejowice. Obok kościoła znajduje się bezpłatny parking samochodowy. Koncert odbędzie się w części budynku zwanej „kościołem dolnym”. Stojąc frontem do wejścia głównego do kościoła, wejście do części dolnej znajduje się po lewej stronie (pod schodami prowadzącymi w górę do wejścia głównego kościoła).
Sensoryczność: Koncert odbędzie się w przestrzeni kościoła, która charakteryzuje się naturalnym pogłosem i umiarkowanie podwyższonym poziomem głośności. Oświetlenie będzie stałe i łagodne, bez użycia migających świateł czy dynamicznych reflektorów skierowanych na publiczność. Publiczność może swobodnie wejść i wyjść w trakcie wydarzenia. Osoby wrażliwe na bodźce mogą wybrać miejsca z tyłu lub przy wyjściu, gdzie warunki są zwykle spokojniejsze.

































